דיקור לטיפול בברונכיטיס חריפה


2 בפברואר 2012 | מאת: דר' (D.O.M) רויטל שבי

ברונכיטיס חריפה היא דלקת הנגרמת במעברי האוויר של הריאות, אשר נוטה להתרחש בדך כלל לאחר הדבקות במחלות בדרכי הנשימה. הסימפטומים יכולים להתבטא בגרון באף והסינוסים, ואז להתפשט לריאות ולגרום לכאבים בחזה, שיעול כבד, עייפות, חום, קוצר נשימה וצפצופים.

דיקור סיני | רפואה סינית | מטפל רפואה סינית | רפואה סיניתקבוצות הסיכון העיקריות לברונכיטיס הן: קשישים, ילדים קטנים ותינוקות, מעשנים ואנשים עם היסטוריה של מחלות ריאה ולב. טיפול רפואי מסורתי עבור ברונכיטיס יכלול בדרך כלל מנוחה, צריכת נוזלים מוגברת, טיפול באדים ותרופות מרשם לטיפול בשיעול. הדיקור הסיני עשוי לספק טיפול נלווה בטוח, טבעי ויעיל לטיפול בבעיות הברונכיטיס שלכם.

דיקור סיני
הדיקור הסיני, אשר הומצא בסין לפני יותר מ-2,500 שנה, הוא שיטת ריפוי הכוללת החדרת מחטים זעירות בנקודות דיקור שונות בגוף, במטרה לשפר את הבריאות, לרפא מחלות, לאזן את הגוף ולמנוע מחלות. מדקרים סינים מגרים את הנקודות הללו בכדי להניע את הצ'י (אנרגיית החיים) בגוף ולאותת למוח לשחרר הורמונים וכימיקלים אשר מפחיתים כאב ומשפרם את הבריאות.

המחקר
טיפול בדיקור סיני עשוי להפחית את תסמיני הברונכיטיס. על פי מחקר שפורסם בגליון ספטמבר 2007 של  "Zhongguo Zhen Jiu", מגזין רפואה סיני מוכר, החוקרים צפו בהשפעות קצרות וארוכות הטווח של הדיקור בלמעלה מ-200 מקרים של חולי ברונכיטיס. מטופלים חולים עברו דיקור סיני במהלך שלושת התקופות החמות ביותר של השנה, שהן הזמן בו הברונכיטיס נפוץ ביותר. בהשוואה ל-100 מטופלים אשר רק שינו את אורח חייהם, הקבוצה שקיבלה דיקור סיני הראתה שיפור גדול יותר לטווח הקצר והארוך גם יחד בכל הסמפטומים של הברונכיטיס.

הטיפול במרפאה
בעונת החורף, אני מטפלת בהרבה תינוקות וילדים בעיקר בגילאים חצי שנה ועד גיל שלוש שסובלים מברונכיט חריפה. הסיבה שהם מגיעים אליי, היא מכיוון שהמחלה חוזרת כמה פעמים או שמשך המחלה הוא ארוך מידי. הרפואה הסינית מטפלת בכל הסימפטומים של ברונכיט, כל אחד לגופו. בנוסף, אנו מטפלים במערכת החיסונית ומערכת העיכול.

עד גיל שש מערכת החיסון נבנית ממערכת העיכול. כאשר מערכת החיסון חזקה יותר הגוף יכול להתמודד יותר עם החולי ואין היווצרות ליחה. על פי הרפואה הסינית הטחול מייצר את הליחה והריאות מכילות אותה ומסיבה זאת חשוב לטפל בכל הרבדים בד בבד.

מכיוון שבגילאי הגן הרבה ילדים חולים ומדביקים זה את זה אני תמיד ממליצה לתת צמחים של מערכת החיסון כל בוקר בתקופת החורף כדי לשמור ולחזק את מערכת העיכול. הפורמולות המפורסמות יותר למניעת וירוסים וחיידים הם :yin qiao san and gan mao ling.

אין תגובות עדיין

הוספת תגובה