טיפול בבעיות פוריות באמצעות רפואה סינית ודיקור


2 במרץ 2011 | מאת: דר' (D.O.M) רויטל שבי

לאחר שילדה את בתה הבכורה בגיל  42, רצתה ג'וזפין להרות בגיל 43, ולא נחלה הצלחה מרובה. האכזבה כללה בין היתר הפלה טבעית אחת. טיפולי IVF לא היו אופציה מבחינתה ולבסוף פנתה לטיפול פוריות באמצעות דיקור. במשך שלושה חודשים הלכה לקליניקה, בתחילה מדיי שבוע ולאחר מכן בתדירות של אחת לשבועיים.  האבחנה הייתה כי רמות הפרוגסטרון אינן מאוזנות, מה שהקשה על העובר להיקלט ולשרוד ברחם.  לאחר איזון המחזורים וטיפול באמצעות דיקור, מקץ שלושה חודשים, נכנסה ג'וזפין להריון וילדה לפני 19 חודשים את בתה השניה. מקרה זה, עליו נכתב לאחרונה במגזין המקוון Independent.ie, הוא רק אחד מיני רבים. אז כיצד רפואה סינית מסייעת בבעיות פוריות?

הרפואה הסינית יכולה להוות טיפול משלים ל-IVF ולרפואה המערבית ואף כטיפול פוריות שלם בפני עצמו.

שלב ראשון – הסדרת המחזור החודשי

בטרם ניגשים לטפל נקודתית בבעית הפוריות של האישה, באם מקור הבעיה הוא אצל האישה, חשוב להסדיר לה את המחזור. מחזור לא סדיר, משמעו הורמונים שאינם מאוזנים. טווח הזמן הרצוי של מחזור מאוזן, הינו בין 28 ל-32 יום. שלב הסדרת המחזורים אורך עד שלושה חודשים.

שלב שני – הכנת הרחם לקליטת העובר

החל מהרגע שבו המחזור וההורמונים מאוזנים, ניתן להכין את הרחם לקליטתו של העובר. שלב זה הינו אינדיווידואלי, ובהתאם הטיפול , הכולל דיקור, צמחים ותזונה מתאימה, משתנה ממטופלת למטופלת, כך שבסופו של ההליך, זרע הנכנס לרחם יקלט. ישנן למשל נשים הסובלות משחלות פוליציסטיות, המונעות מהעובר להיקלט. אחרות סובלות מקור, וחימום הרחם יפתור את הבעיה. הערכת זמן כוללת של הטיפול על שני שלביו (באם הטיפול באמצעות רפואה סינית בלבד) היא כשנה.

טיפול משלים ל-IVF

הרפואה הסינית, אף מהווה טיפול משלים מצוין ל-IVF ולרפואה מערבית בכלל. הוכח כי דיקור, מעלה את ההצלחה של ההפריות ב-45%. רבים ממטופליי שניסו ממושכות להיכנס להריון באמצעות הפריות וללא הצלחה, הצליחו להיכנס להריון במהרה, כאשר הטיפול שולב עם דיקור, והעובר נקלט לאחר המחזור הראשון של הטיפול המשולב.

טיפול בפוריות הגבר

באם בעיות הפוריות מקורה אצל הגבר, הטיפול עובד במחזורים של שישה שבועות (כ-40 ימים), פרק הזמן של ייצור הזרע. על-מנת להגיע לתוצאות, יש לטפל במטופל לאורך מספר מחזורי ייצור זרע. שלב זה אורך מינימום שלושה חודשים, בהם מטפלים רק בגבר ולאחריו מנסים להיכנס להריון. במידת הצורך יש אף לטפל בבעיות נוספות העולות דוגמת ספירת זרע, כשהפיתרון לכך הוא העלאת רמת ההורמונים , על ידי טיפול בכליות.

שמירת עובר

גם לאחר שהאישה נכנסת להריון, עדיין קיים סיכוי של 50%, שהעובר ייפול. למניעת הפלות יש לחזק את האישה ואת הרחם במשך שלושה חודשים, באמצעות פורמולות קלאסיות לשמירת העובר, המעלות את רמת הצ'י בגוף , שמשתמשים בהן למעלה מאלפי שנים לצורך זה. פורמולות אלו מעלות את רמת ההורמונים בגוף ואף מחזקות את הכליות – טוב מבחינה גנטית לעובר.

אין תגובות עדיין

הוספת תגובה